Dodo-photo - Fotogalerie - přechod na stránkuDodo-photo - Grafika - přechod na stránkuDodo-photo - Webdesign - přechod na stránku

 
 
Zaujat 2

Webdesign

Tvorbou webových stránek se zabývám již několik let. Zpočátku šlo spíše o okrajovou záležitost, kdy jsem potřeboval prezentovat své fotografie a žádný ze vzhledů mi "neseděl"... a tak jsem se začal učit, učit a zase učit... První webové stránky jsem tvořil v HTML & CSS a po nějaké době jsem přešel i k redakčním systémům. Vyzkoušel jsem postupně všechny dostupné redakční systémy, které jsou běžné, až jsem nakonec zakotvil u dvou systémů, redakční systém Monoalbo a redakční systém Agáta.

 

Jak tvořím?

 

  1. V první řadě si dám dohromady všechny požadavky, které jsou na budoucí web kladeny. Také už samozřejmě vybírám vhodné jméno stránek, doménu a hosting (osobně preferuji hosting od firem mySOFT, nebo Klenot, mám s nimi ty nejlepší zkušenosti).
  2. Vypracuji grafický návrh budoucího vzhledu webu, v této fázi ještě na papír, zde rozrhnu rozložení struktury webu, menu stránek apod.
  3. V grafickém editoru postupně vytvořím vzhled stránek.
  4. Následuje tzv. "rozřezání" grafického návrhu na jednoltivé prvky vzhledu.
  5. Postupné nakódování základního vzhledu, případná úprava jednotlivých skriptů webu.
  6. Po nakódování webu následuje testovací část na mém serveru, kde prověřuji funkčnost jednotlivých skiptů, nastavení redakčního systému apod.
  7. Nu a pak už konečně umístění celého webu na "ostrý" server, doladění konečného vzhledu, v případě použití redakčího systému kompletní nastavení tohoto systémů, vytvoření mailových adres, případně zavedení webových stránek do katalogů.

Více informací o webových stránkách, které jsem vytvořil, naleznete v referencích.

 

Code & design: Dodo (2010) - Powered by Dodo-photo - Redakční systém AgátaR.S. Agáta Hostuje: Dodo-photo - Klenot